Ziua Interacțiunii Om-Animal (ediția a 19-a, #ZIOA19)

ZIOA este un eveniment orientat spre comunitate al consorțiului UBB-USAMV  în domeniul interacțiunii om-animal, având ca scop promovarea cunoștintelor și atitudinilor optime față de animale.

Ediția ZIOA din 27 februarie 2020 (ediția a 19-a, #ZIOA19) -  secțiunea de activități educaționale de cunoaștere și promovare a interacțiunilor responsabile cu animalele și natura se va desfășura în spațiile Muzeului Zoologic (orele 11:00-16:00) și va consta în vizite ghidate în muzeu, ateliere de cunoaștere, atelier de inelare păsări, standuri informaționale ale ONG-urilor care promovează interacțiunea optimă om-animal și om-natură, precum și ateliere organizate de asociații studențești. Între orele 12:00-15:00 vor avea loc activități asistate de câini (jocuri, agilitate) în curtea din fața clădirii Muzeului Zoologic. Vă așteptăm în număr cât mai mare!

Joi, Februarie 27, 2020

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Marți-Vineri: 10.00-16.00

Sâmbătă–Duminică: 10.00-14.00

Str. Clinicilor, nr. 5-7, Cluj-Napoca.

Muzeografi:

Cristian Sitar