Ultimii dinozauri din Transilvania, expoziție temporară

Muzeul de Paleontologie-Stratigrafie şi Laboratorul de Paleotheriologie Paleontologia Vertebratelor, din cadrul Facultăţii de Biologie şi Geologie, UBB, vă invită la expoziţia temporară “ULTIMII DINOZAURI DIN TRANSILVANIA”. Aceasta este deschisă pentru vizitare în perioada 3 aprilie – 30 septembrie 2015, de marţi până duminică inclusiv, în intervalul orar 10.00-18.00. În mod excepţional aceasta este deschisă publicului larg şi în săptămâna 6 – 10 aprilie (luni-vineri).

Expoziţia temporară intitulată “ULTIMII DINOZAURI DIN TRANSILVANIA” pune în valoare o serie de fosile unicat descoperite în ultimii ani de paleontologii clujeni (coordonaţi de prof. univ. dr. Vlad A. Codrea), la care se adaugă o serie de reconstituiri care încearcă să redea cât mai fidel aspectul acestor vechi “locuitori” ai Transilvaniei. Expoziţia se adresează vizitatorilor de toate vârstele.

PROGRAM DE SĂRBĂTORI: Expoziția va fi închisă în zilele 4, 5, 11, 12, 13 aprilie 2015, respectiv 1 mai, 6 mai, 1 Iunie și 15 august.

Vineri, Aprilie 03, 2015 - Miercuri, Septembrie 30, 2015
Preț eveniment
Adulți:
16 lei, Personal UBB- 8 lei, Studenți- 5 lei.
Copii:
Preșcolari/Elevi- 5 lei.

Foaierul Casei Universitarilor, str. Emmanuel de Martonne, nr. 1.

Luni-Vineri: 10.00-14.00

Studenți: 3 lei.

Clădirea Centrală a Universității Babeș-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr.1.

Cluj-Napoca

Persoană de contact: