Noaptea Muzeelor 2021 – Vivariul

De ce ar trebui să ne preocupe speciile invazive?

Program de vizitare de Noaptea Muzeelor: eveniment online, de la ora 19:00.

Scurtă descriere a evenimentului: Minidocumentar cu durata de aproximativ 10 minute, ce abordează situația speciilor de plante și animale invazive la nivel mondial. După această trecere în revistă, se va aprofunda situația din România, cu accent pe reptile invazive. Acest material video va fi încărcat pe canalul de YouTube al Vivariului UBB în data de 12.06.2021, la ora 19:00.

Vivariul

Afiș eveniment

Sâmbătă, Iunie 12, 2021

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB (cu excepția Muzeului Zoologic) rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Marți-Vineri: 10.00-16.00

Sâmbătă-Duminică: 10.00-14.00

Elevi, copii: 3 lei.

Str. Clinicilor nr. 5-7, Cluj-Napoca, la demisolul Institutului de Zoologie, aripa vestică a clădirii, sub Muzeul de Zoologie.

Persoane de contact:

Biolog Craioveanu Octavian