Noaptea Muzeelor 2021 – Muzeul Virtual și Documentar al Holocaustului din Nordul Transilvaniei

De ce este importantă studierea Holocaustului?

Program de vizitare de Noaptea Muzeelor: închis pentru public; eveniment online pe pagina de Facebook a muzeului, de la ora 20:00.

Scurtă descriere a evenimentului: Înregistrare audio-video cu mărturia unei persoane supraviețuitoare a Holocaustului transilvănean; va fi publicată în premieră, online, pe pagina de Facebook a muzeului.

Parteneri și sponsori ai evenimentului: Direcția Patrimoniu Cultural Universitar, Serviciul Muzee; Institutul de Istorie Orală, Universitatea Babeș-Bolyai; Biblioteca Centrală Universitară „Lucian Blaga”, Cluj-Napoca.

Clădirea Muzeului Holocaustului

Afiș eveniment

Sâmbătă, Iunie 12, 2021

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB (cu excepția Muzeului Zoologic) rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Luni-Vineri: 12:00-15:00

Intrarea la muzeu este liberă.

Clădirea Institutului de Iudaistică și Istorie Evreiască „Dr. Moshe Carmilly”, str. Croitorilor, nr. 13, et. 1, Cluj-Napoca

Email holocaust.muzee@ubbcluj.ro Telefon+40 264 532 221