Noaptea Muzeelor 2021 – Muzeul Memorial David Prodan

De ce este important David Prodan astăzi?

Program de vizitare de Noaptea Muzeelor: eveniment online, între orele 18:00–23:00.

Scurtă descriere a evenimentului: Pentru Noaptea Muzeelor, ediția 2021, Muzeul Memorial David Prodan oferă două interviuri despre importanța lui David Prodan în prezent, ca istoric, ca intelectual și ca model uman. Vor vorbi Ioan Drăgan, fostul director al Arhivelor Naționale filiala Cluj-Napoca, și prof. dr. Ionuț Costea, care cunosc îndeaproape viața și opera marelui istoric român. Materialul poate fi accesat exclusiv online, pe pagina de Facebook a Muzeului Memorial David Prodan, în data de 12 iunie a.c., începând de la ora 18:00.

Muzeul Memorial David Prodan

Afiș eveniment

Sâmbătă, Iunie 12, 2021

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB (cu excepția Muzeului Zoologic) rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Luni-vineri: 09:00-13:00

Intrarea la muzeu este liberă.

Strada Academician David Prodan, nr. 1, ap. 7, Cluj-Napoca

Email prodan.muzee@ubbcluj.ro Telefon+40 364 109 966