Întâlnirile David Prodan: „La centenarul Institutului de Istorie ”George Barițiu” al Academiei Române”

Muzeul Memorial David Prodan din cadrul Direcției Patrimoniu Cultural Universitar UBB vă invită joi, 30 ianuarie 2020, cu începere de la ora 12.00, la o masă rotundă din seria Întâlnirilor David Prodan cu titlul: „La centenarul Institutului de Istorie ”George Barițiu” al Academiei Române”.

Vă așteptăm cu drag la acest prilej de solidaritate cu o instituție de excelență culturală, la care îi vom avea alături pe foști și actuali membri ai Institutului.

Joi, Ianuarie 30, 2020

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Luni-vineri: 09:00-13:00

Intrarea la muzeu este liberă

Strada Academician David Prodan, nr. 1, ap. 7, Cluj-Napoca

Email patrimoniu@ubbcluj.ro Telefon+40 364 109 966