Atelierul de hrănitori

Doriți să știți mai multe despre cum pot fi ajutate păsările iarna? Ce hrană este indicată? Când și cum hrănim păsările noastre sălbatice? Cum se pot construi hrănitori care să fie vizitate toată iarna și să fie sigure pentru păsări? Dacă răspunsul este DA vă așteptăm la Atelierul de hrănitori. Evenimentul va avea loc pe 25 noiembrie, între orele 10:00-16:00.
Participarea la eveniment este gratuită, dar se achită biletul de intrare la muzeu (adulți: 8 lei; copii: 4 lei)

Duminică, Noiembrie 25, 2018

Muzeul Zoologic, str. Clinicilor, nr. 5-7.

În contextul hotărârilor adoptate la nivel național și în cadrul Universității Babeș-Bolyai pentru prevenirea infecției cu noul coronavirus, Vă informăm că Muzeele UBB rămân închise pentru public până la noi reglementări.

Marți-Vineri: 10.00-16.00

Sâmbătă–Duminică: 10.00-14.00

Str. Clinicilor, nr. 5-7, Cluj-Napoca.

Muzeografi:

Cristian Sitar