Múzeumok Éjszakájára 2017 – Ásványtani Múzeum

„Drágakövek, díszkövek” (esemény)

A BBTE Ásványtani Múzeuma a 2017-es Múzeumok Éjszakájára célul tűzte ki, hogy a látogatókkal megismertesse a drágakőként, díszkőként vagy dekoratív kőként használt ásványok lenyűgöző világát.

A látogatók nemcsak a kidolgozatlan, hanem a megmunkált anyagot is megtekinthetik, amely készen áll arra, hogy ékszerként használható legyen. Információkat szerezhetnek a drágakövek kiválasztási módjáról és értékeléséről, valamint a kidolgozás, a megmunkálás stílusairól is. Szemük olyan drágakövekben gyönyörködhet mint a gyémánt, zafír, rubin vagy smaragd, amelyek Dél-Afrikából, Indiából, Srí Lankáról, Brazíliából stb. származnak, de megtekinthetik a világ többi részéről hozott csiszolt köveket is, különösen a gránátot, a turmalint, a kvarcféléket (ametiszt, citrin, sziklakristály, achát stb.) és opált (nemesopál, tűzopál), a spinelt, turkoázt.

Ezen kívül tudomást szerezhetnek az ország több mint 90 lelőhelyéről származó ásványokról és kőzetekről, amelyek felhasználhatóak díszek vagy egyes dekoratív tárgyak elkészítésénél. Kiemelkedő szerepük van a kvarcféléknek és az opálféléknek, de más ásványok vagy akár kőzetek is jelen vannak, amelyeket ritkábban használnak fel gemmológiai célokra.

Gyerekfoglalkozások, játékműhely

A gyerekek számára egy játékműhelyt szervezünk, amelyben bizonyos „drágaköveket” kell megépíteni papír és ragasztó segítségével, reprezentatív képeket kell kiszínezni stb.

Szeretettel várunk mindenkit az ásványok színes és elbűvölő világába!

Látogatási program:

A belépés ingyenes.

Az esemény időpontja
szombat, május 20, 2017
Az esemény programja
Nyitvatartás és árak

Kedd-Péntek: 11:00–14:00

Előzetes egyeztetést követően a nyitvatartási programon kívül szervezett csoportok látogatását várjuk (elsősorban kísérővel érkező általános és középiskolások, akár szombaton és vasárnap is).

Felnőttek: 6 lej

Gyerekek, diákok, egyetemi hallgatók: 3 lej

A BBTE hallgatói és munkatársai számára - a diák - vagy alkalmazotti igazolvány felmutatása esetén ingyenes.

Mozgássérült személyek számára ingyenes.

Elérhetőség Cím

A múzeum a BBTE főépületében található, a M. Kogălniceanu (Farkas) u. 1. szám alatt.

Az Ásványtani Múzeum bejárata (P2–P4 termek) az épület főbejáratától nyílik, a földszinti folyosón balra.

E-mail muzeu.mineralogie@ubbcluj.ro Telefon +40 264 405300 5121-es mellék, +40 770278287
Fax: +40 264 591906 További információk
Cu parcare