Expoziție „Ultimele zile ale Austro-Ungariei, primele zile ale României Mari. Metamorfoze transilvănene”

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar din cadrul Universității Babeș-Bolyai, prin Muzeul de Istorie al UBB, are plăcerea de a Vă invita joi, 18 octombrie 2018, ora 12:00, la vernisajul expoziției „Ultimele zile ale Austro-Ungariei, primele zile ale României Mari. Metamorfoze transilvănene”.

Evenimentul va avea loc în cadrul conferinței internaționale „Sfârșitul unei lumi”, în clădirea centrală a UBB (str. M. Kogălniceanu, nr. 1, etaj II, în fața Aulei Magna). Va lua cuvântul dr. Andreea Dăncilă-Ineoan, custodele expoziției.

Vă așteptăm cu drag!

Joi, Octombrie 18, 2018

Clădirea centrală a UBB (str. M. Kogălniceanu, nr. 1, etaj II, în fața Aulei Magna).

Luni-Vineri: 9.30-13.30

În afara programului se pot organiza vizite pentru grupuri, cu planificare în avans.

Toate categoriile - 6 lei.
Elevi, studenți, pensionari - 3 lei.
Familii cu 2-5 membri - 12 lei.
Personal și studenți ai UBB (pe bază de legitimație) - gratuit.

Str. Mihail Kogălniceanu, nr. 4 (parter), Cluj-Napoca.

Persoană de contact: C.S. II dr. Ana-Maria Stan.

Email ana.stan@ubbcluj.ro Telefon+40 264 591471