Expoziția temporară „Viața studențească la Cluj de-a lungul timpului”

Expoziția prezintă o scurtă panoramă atât a vieții academice, cât și a celei socio-culturale pe care au avut-o în diferite epoci istorice tinerii care au ales să studieze la Cluj, în capitala universitară a Transilvaniei. Pe baza unor imagini de epocă sau mai recente, a documentelor, dar și a unor mărturii/amintiri despre atmosfera studențească specifică anumitor perioade sau momente istorice (a se vedea, ca exemple, secolul al XVII-lea sau anii celui de-al doilea război mondial cu al său cerc literar de la Sibiu), ne-am propus să evidenţiem ceea ce au făcut studenții în interiorul, dar și în afara sălilor de curs.

Vernisajul va avea loc în data de miercuri, 13 ianuarie 2016, ora 13:00, la sediul Facultății de Psihologie și Științele Educației (str. Sindicatelor, nr. 7).

Vă așteptăm cu drag!

Miercuri, Ianuarie 13, 2016 - Vineri, Februarie 05, 2016

Facultatea de Psihologie și Științele Educației, str. Sindicatelor, nr. 7

Luni-Vineri: 9.30-13.30

În afara programului se pot organiza vizite pentru grupuri, cu planificare în avans.

Toate categoriile - 6 lei.
Elevi, studenți, pensionari - 3 lei.
Familii cu 2-5 membri - 12 lei.
Personal și studenți ai UBB (pe bază de legitimație) - gratuit.

Str. Mihail Kogălniceanu, nr. 4 (parter), Cluj-Napoca.

Persoană de contact: C.S. II dr. Ana-Maria Stan.

Email ana.stan@ubbcluj.ro Telefon+40 264 591471