Expoziția „Prin puține cuvinte...". Cărți poștale în Primul Război Mondial, itinerată la sediul Despărțământului ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar din cadrul Universității Babeș-Bolyai, Muzeul de Istorie al UBB în colaborare cu Despărțământul ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni, vă invită la vernisajul expoziției „Prin puține cuvinte…”. Cărți poștale în Primul Război Mondial. Evenimentul va avea loc sâmbătă, 24 februarie 2018, ora 12:00, la sediul Despărțământului ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni.

Despărțământul ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni

Adresă: Str. Cuza Vodă, nr. 2, Dumbrăveni, jud. Sibiu.
Email: marcosadriana24@gmail.com
Persoană de contact: Ec. Adriana-Maria Marcoș (secretar al Despărțământului ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni)

Sâmbătă, Februarie 24, 2018

Despărțământul ASTRA "Timotei Cipariu"- Dumbrăveni, str. Cuza Vodă, nr. 2, Dumbrăveni, jud. Sibiu.

Luni-Vineri: 9.30-13.30

În afara programului se pot organiza vizite pentru grupuri, cu planificare în avans.

Toate categoriile - 6 lei.
Elevi, studenți, pensionari - 3 lei.
Familii cu 2-5 membri - 12 lei.
Personal și studenți ai UBB (pe bază de legitimație) - gratuit.

Str. Mihail Kogălniceanu, nr. 4 (parter), Cluj-Napoca.

Persoană de contact: C.S. II dr. Ana-Maria Stan.

Email ana.stan@ubbcluj.ro Telefon+40 264 591471